Rotaflex
- Wełna Mineralna SzklanaNasza firma zajmuje się hurtową sprzedażą wysokiej jakości wełny mineralnej Rotaflex.
Jest to czeski producent wełny mineralnej, który zajmuje się produkcją izolacji termicznych i akustycznych włókien szklanych (wełny szklanej) dla przemysłu budowlanego, budynków mieszkalnych, cywilnych, przemysłowych i rolniczych.

Szerokie zastosowanie produktów Rotaflex

Produkuje szeroką gamę produktów do izolacji termicznej i akustycznej. Są to maty i płyty w różnych rozmiarach, grubościach i gęstościach znajdujących zastosowanie w budownictwie przy izolacji poddaszy z dachem spadzistym, ścian obwodowych, fasad wentylowanych, murów, lekkich ścianek działowych, podłóg kładzionych na sucho, stropów, rur instalacyjnych, urządzeń technicznych itp. Wełna mineralna Rotaflex nie jest szkodliwa pod względem higienicznym i zdrowotnym, nie wpływają niekorzystnie na środowisko. Sprasowane opakowania pozwalają na zaoszczędzenie miejsca w środkach transportu i magazynach. Wełna szklana posiada certyfikaty zgodności w krajach Unii Europejskiej - ich jakość jest nadzorowana przez urząd certyfikacji.

Zastosowanie włókien szklanych w budownictwie

Już w 1936 roku firma Glasfabriken Fischmann Söhne A.G. zainteresowała się produkcją wełny szklanej do zastosowań izolacyjnych. Pomysł ten kontynuowano w 1963-1967 linii konstrukcyjnych do wytwarzania izolacyjnych włókien Fibrex. Po udanym początku produkcji włókien zostały podjęte decyzje w celu budowy urządzeń do produkcji włókien ROTAFLEX. Globalny wzrost cen energii w końcu ubiegłego wieku sprawił, że wełna szklana cieszyła się coraz większym popytem na rynku izolacji. Zarząd firmy UNION LESNÍ BRÁNA, a. s. zdecydował się na zmianę technologii produkcji w celu wytworzenia produktu o najwyższej jakości . Zamiar został zrealizowany, a w 1993 roku opuścił licencjonowany produkt linii produkcyjnej ROTAFLEX SUPER.

Mineralna wełna szklana - ekologiczne rozwiązanie

W 2013 roku firma przeszła gruntowną modernizację technologii produkcyjnej. Celem modernizacji, o wartości około stu milionów koron, było zwiększenie mocy produkcyjnej i poprawa parametrów funkcjonalnych wyrobów(w tym wełny mineralnej szklanej) w celu zwiększenia konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym. Zmiany te znalazły pozytywne odzwierciedlenie w zakresie ekologii, produkcji i wyrobów oraz w poprawie warunków pracy i ochrony zdrowia pracowników. Modernizacja została przeprowadzona we współpracy z wiodącą firmą konsultingową i doświadczonymi krajowymi i zagranicznymi dostawcami technologii w zakresie topienia i rozwłókniania szkła.
 
Innowacja procesu produkcyjnego dotyczyła głównych węzłów technologicznych, proces topienia masy szklanej, nowe maszyny rozwłókniające, układanie włókna w komorze osadczej i formowanie wełny szklanej . Do procesu produkcyjnego zostały włączone nowe elementy zarządzania produkcją i monitorowania jakości wyrobów. Modernizacja została pomyślnie zakończona w połowie maja 2013 r. Obecnie firma produkuje wysokiej jakości produkty z wełny szklanej do izolacji termicznej i akustycznej oraz stale monitoruje jakość produktów podczas procesu wytwarzania. Został opracowany system zarządzania jakością zgodnie z normami europejskimi. Produkty dostarczane są na rynek krajowy i zagraniczny pod nazwą handlową ROTAFLEX SUPER ®.
 
Firma Rotaflex jest znaczącym i historycznie najstarszym czeskim producentem mineralnych materiałów izolacyjnych. Głównym i najważniejszym celem firmy jest zadowolony klient, który korzysta z produktów ROTAFLEX SUPER ®, wysoka jakość i gwarancja oszczędności energii i zmniejszenia poziomu hałasu.
 


Zainteresowany?
zapraszamy do współpracy