Elementy 0

Diamond Expert

0
Twój koszyk: 0 zł
Zaznacz stronę
Produkty

10 typów izolacji, w których sprawdzi się styrodur XPS

Zastanawiasz się nad wyborem właściwej izolacji? To bardzo ważna decyzja, którą podejmujesz raz, a potem korzystasz z jej efektów przez długi czas. Chodzi tu przede wszystkim o takie zaizolowanie elementów konstrukcyjnych budynku, aby chroniły one przed zimnem, a także ograniczały nagrzewanie. Z uwagi na zaostrzające się normy dotyczące energooszczędności we współczesnym budownictwie, warto rozważyć styrodur XPS. Zobacz, gdzie sprawdzi się ten materiał.

Styrodur XPS w ostatnim czasie zyskuje na popularności jako alternatywa dla styropianu i wełny mineralnej. Nic dziwnego – ma dobrą cenę i parametry, które zapewniają bardzo dobrą termoizolacyjność budynkom. Dowiedz się, w których miejscach najlepiej stosować izolację z polistyrenu ekstrudowanego.

Ocieplenie ścian 3-warstwowych

Tzw. izolacja rdzeniowa odbywa się z użyciem styroduru XPS. Montuje się materiał między dwiema warstwami ściany, by nie została pusta przestrzeń. 

Izolacje podłóg

Gdy potrzebujesz ocieplenia podłogi, rozważ styrodur XPS. To materiał, który świetnie izoluje przed chłodem bijącym od gruntu. Jego zaletą w takim zastosowaniu jest przede wszystkim wysoka wytrzymałość na obciążenia. To dlatego może być stosowany również w halach produkcyjnych, gdzie stoją ciężkie maszyny i w magazynach.

Izolacje obwodowe

W miejscach, gdzie zewnętrzne ściany budynku stykają się z podłożem izolacja, musi być wykonana szczególnie profesjonalnie. Dlatego też uznaje się styrodur XPS jako idealny materiał do tego typu zastosowań. Wynika to z jego wysokiej odporności mechanicznej oraz niskiej absorpcji wilgoci.

Ocieplanie stropów

Jest kilka sposobów montażu styroduru XPS w najwyższych kondygnacjach budynków. Zazwyczaj, gdy chodzi o ocieplenie stropu, można ułożyć elementy o różnej grubości lub potraktować je jako element konstrukcji wielowarstwowej. 

Ocieplanie stromych dachów

Tam, gdzie nie poradzi sobie wełna ani styropian, świetnie sprawdzi się styrodur XPS układany nakrokwiowo.

Izolacje biogazowni

W miejscach, gdzie ważne jest utrzymanie stałych temperatur, dobrze jest wykonać izolację ze styroduru XPS. Jednym z nich jest właśnie biogazownia, gdzie panują wyjątkowo restrykcyjne przepisy termoizolacyjne. 

Produkcja reklam

Styrodur, z uwagi na łatwość obróbki znajduje zastosowanie w produkcji materiałów reklamowych i informacyjnych.

Izolacja wewnętrzna

Styrodur jest odporny na ściskanie i nie chłonie wody, więc można zastosować go do izolacji wewnętrznej ścian budynków.

Izolacja mostków cieplnych

Jak poradzić sobie z mostkami cieplnymi, przez które ucieka ciepło? Stosując wypełnienie ze styroduru XPS.

Izolacja stropodachów odwróconych

W konstrukcji izolacyjnej stropodachów odwróconych jest miejsce też dla styroduru. Stosuje się go na warstwie hydroizolacyjnej – żwirowej lub betonowej.

Polecane artykuły

 • Pers - ekspert higieny

  29 listopada 2022

  Wełna mineralna do ścian działowych

  Wełna mineralna do ścian działowych pełni szereg istotnych funkcji. Nie dość, że lepiej ocieplasz dom lub mieszkanie, to dodatkowo zapewnisz sobie izolację akustyczną. Wyciszenie ścian działowych podstawą odpowiedniej akustyki. W tym poradniku dowiesz się, jak wykorzystać wełnę mineralną, jakie pełni funkcje, jak wykonać ocieplenie i akustykę ścian działowych, a także jakie materiały wybrać. Obok fundamentów, […]

  Czytaj więcej
 • Pers - ekspert higieny

  16 listopada 2022

  Wełna skalna do ocieplenia stropu

  W dzisiejszych czasach zostawienie poddasza jako nieużytkowego miejsca w domu nie wchodzi w grę. W latach 90 często zostawiano strych, jako miejsce do składowania rzeczy. Teraz te strychy remontuje się i robi z nich nawet pełnowymiarowe mieszkania! To z kolei zwiększa powierzchnię użytkową całego domu, a nawet daje szansę młodszym pokoleniom na własną przestrzeń, którą […]

  Czytaj więcej
 • Pers - ekspert higieny

  7 listopada 2022

  Wełna mineralna do ocieplenia dachu

  Wełna mineralna do ocieplenia dachu. Na co warto zwrócić uwagę? Po pierwsze na warunki techniczne, po drugie na rodzaj, po trzecie na producenta. Na wszystkie pytania, ile kosztuje, jaką wełnę dobrać na ocieplenie dachu i jaki rodzaj jest potrzebny, odpowiadamy w tym artykule.  Aby ocieplić dach płaski, zamiast dachu skośnego należy wybrać inne produkty z […]

  Czytaj więcej

Masz pytania ?

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy najszybciej jak tylko się da!