Elementy 0

Diamond Expert

0
Twój koszyk: 0 zł
Zaznacz stronę
Produkty

Ocieplanie domów szkieletowych. Przegląd najlepszych technologii

Z uwagi na rosnące koszty materiałów budowlanych, wielu inwestorów rezygnuje z budowy domu w tradycyjnej technologii. Popularnością – zarówno ze względów ekonomicznych, jak również ekologicznych cieszą się domy szkieletowe. Budowa z prefabrykatów nadal jest tańsza i znacznie szybsza. Rodzi jednak kilka pytań. Jednym z nich jest to, w jaki sposób ocieplić budynek? Tutaj z pomocą przychodzi produkt w formie wełny mineralnej.

Jedną z nielicznych wątpliwości dotyczących domów szkieletowych jest to, czy będą odpowiednio ciepłe. Można jednak być spokojnym – dobrze wykonana izolacja zagwarantuje stabilność termiczną obiektu. Latem będzie się stopniowo nagrzewał, a zimą zatrzyma ciepło. Wystarczy sobie przypomnieć, że to z chłodnych krajów takich jak Kanada czy Norwegia przywędrowała do nas moda na budowanie z prefabrykatów. Kluczem jest jednak odpowiednio zrobiona izolacja, najczęściej wykonana z wełny mineralnej. Warto pamiętać, że wełna izolacyjna jest obecnie dostępna na rynku w wielu rodzajach, dlatego jeśli potrzeba wybrać materiał idealnie dopasowany do potrzeb, warto poradzić się specjalistów.

Izolacja ścian z wykorzystaniem wełny mineralnej

Ściana domu z prefabrykatów składa się z kilku warstw. Poszycie jest zbudowane z płyty drewnopochodnej, którą od wewnątrz izoluje się folią, chroniąc w ten sposób ściany przed zawilgoceniem. W tym miejscu trzeba też wykonać warstwę izolacyjną, tj. zamontować płytę wiórową lub wełnę mineralną. To właśnie wełna izolacyjna cieszy się dużą popularnością z uwagi na swoją sprężystość i doskonałe dopasowanie do szczelin między belkami. W ten sposób poszczególne elementy budynku są chronione także przed pożarem (wełna nie przewodzi ognia). Od zewnątrz stosuje się kolejną warstwę wełny mineralnej (rzadziej styropianu) oraz oblicówkę z drewna albo winylu.

Diamond Expert 2 Ocieplanie Domów Szkieletowych. Przegląd Najlepszych Technologii

Dlaczego wełna mineralna a nie styropian? Styropian ma niską paroprzepuszczalność. W praktyce oznacza to, że drewno będzie miało stałą styczność z wilgocią, a pod jej wpływem może niszczeć, próchnieć, stawać się siedliskiem pleśni czy grzybów. To niekorzystne zarówno dla stabilności całej konstrukcji, jak również zdrowia mieszkańców.

Wełna mineralna to najlepszy materiał ociepleniowy w domach szkieletowych, ponieważ:

  • jest ognioodporny,
  • jest paroprzepuszczalny,
  • zapewnia dobry poziom izolacji akustycznej,
  • jest sprężysty, czyli idealnie wypełnia puste przestrzenie i nie niszczeje.

Jaki rodzaj wełny mineralnej będzie najlepszy? Na to pytanie nie można odpowiedzieć wprost, gdyż wełnę mineralną szklaną można wykorzystać do ścian w szkielecie lub ścian wewnętrznych, natomiast wełnę mineralną skalną również do podobnych celów, jednakże oprócz tego, nada się ona także do ścian zewnętrznych, np. pod tynki cienkowarstwowe. Jak więc widać, wybór zależy od potrzeb.

Pamiętaj, że gdy tylko pojawią się jakieś pytania możesz do nas zadzwonić lub napisać.

Darmowy poradnik

Darmowy poradnik o wełnie mineralnej!
Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby dobrać produkt spełniający Twoje oczekiwania!

To nie jest SPAM! My nie spamujemy.

Polecane artykuły

  • Pers - ekspert higieny

    22 kwietnia 2024

    Termomodernizacja dachu – jak ją przeprowadzić z wykorzystaniem wełny mineralnej?

    Termomodernizacja dachu to jeden z kluczowych elementów poprawy efektywności energetycznej budynków. Nie tylko przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania, ale także zwiększa komfort mieszkania i podnosi wartość nieruchomości. W niniejszym artykule omówimy, czym dokładnie jest termomodernizacja dachu i jak można ją efektywnie przeprowadzić, wykorzystując wełnę mineralną jako izolację. Co to jest termomodernizacja? Termomodernizacja to […]

    Czytaj więcej
  • Pers - ekspert higieny

    19 kwietnia 2024

    Wełna mineralna czy pianka?

    Ostatnie piętro domu, poddasze, rzadko wykorzystywane jest jako pomieszczenie gospodarcze. Najczęściej służy jako magazyn na niepotrzebne rzeczy, a szkoda, bo z powodzeniem można go wykorzystać w klimatycznym pomieszczeniu o atrakcyjnym nachyleniu. Jedyne, co musisz zrobić, to zaizolować poddasze. To rozwiązanie ma o wiele więcej zalet. Pomaga znacznie zaoszczędzić energię, co jest dużą zaletą szczególnie zimą. […]

    Czytaj więcej
  • Pers - ekspert higieny

    18 kwietnia 2024

    Jaka lambda i wełna na poddasze?

    Wełna mineralna jest doskonałym materiałem izolacyjnym stosowanym w budownictwie. Jest to idealny produkt do ocieplenia domu, zapewniający bardzo dobry komfort cieplny w pomieszczeniach zamkniętych niezależnie od pory roku. Z tego powodu cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów budujących domy. Jednak wybór odpowiedniego materiału może stanowić problem, ponieważ wiele osób nie wie, czym jest współczynnik lambda […]

    Czytaj więcej

Masz pytania ?

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy najszybciej jak tylko się da!