Elementy 0

Diamond Expert

0
Twój koszyk: 0 zł
Zaznacz stronę
Produkty

Ceny wełny mineralnej 2023

Wełna mineralna jest popularnym materiałem izolacyjnym o szerokim zastosowaniu. Używamy go do ocieplania elewacji, stropów i  poddasza. Poniżej zaproponujemy koszt wełny mineralnej dla popularnych marek Isover i Rockwool. Przedstawimy poglądowe cenniki najpopularniejszych rozwiązań oraz omówimy parametry techniczne wybranych materiałów.

Jeśli planujesz remont lub remont wnętrz, skorzystaj z naszej wiedzy. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów izolacyjnych, jakie ceny są prognozowane i co wybrać. Możesz skorzystać z formularza kontaktowego w razie pytań, odpowiemy na wszystkie. Jak wiadomo, wełna izolacyjna ma zupełnie inny przedział cenowy. Cennik wełny w dużej mierze zależy od jej jakości.

Cennik wełny mineralne

Omawiając cennik wełny mineralnej, warto poznać popularne rodzaje wełny. Oferty sprzedaży obejmują wełnę mineralną (zwaną również wełną mineralną) oraz wełnę skalną.

Skalna wełna mineralna jest  wytwarzana ze skał wulkanicznych jak bazalt, gabro oraz dolomit . Materiały te rozwłókniają się i topią w temperaturze około 1400 stopni. Otrzymujemy więc twardą wełnę, miękką wełnę, podkładki i zwoje z wełny mineralnej.

Wełna mineralna izolacyjna służy do wykonywania izolacji ścian zewnętrznych. Z powodzeniem może być również wykorzystany do ocieplenia połaci dachowej poddasza. Materiał spełnia wymagania produktu niepalnego i dlatego idealnie nadaje się również do izolacji wszelkiego rodzaju przestrzeni zagrożonych pożarem. Jest jeszcze jeden typ, który warto omówić, a konkretnie wełna szklana. 

Co to jest wełna szklana?

Wełna szklana produkowana jest z kwarcu i stłuczki szklanej. Jest rozwłókniany i wypalany w temperaturach około 1000 stopni (mniej niż azbest). Produkt ma również niższą gęstość, co często wiąże się z jego zwiększoną elastycznością.

Ze względu na swoje właściwości wełna szklana może być z powodzeniem stosowana do ocieplania pomieszczeń o bardziej skomplikowanych kształtach. Płyty i maty szklane są również odporne na działanie czynników chemicznych i biologicznych.

Warto również dodać, że wełna skalna i wełna szklana mają zbliżone współczynniki izolacyjności termicznej. Są również dobrymi materiałami dźwiękochłonnymi i wykazują dużą odporność na wysokie temperatury. Wybór między dwoma zestawami wełny jest często dość trudny. Dlatego przy zakupach warto zastanowić się nad parametrami technicznymi konkretnych produktów.

Jakie są ceny wełny mineralnej?

Można przyjąć, że im niższy współczynnik lambda izolacji, tym wyższa cena zakupu. Warto również zwrócić uwagę na grubość izolacji.

Cena wełny mineralnej jest zwykle podawana w przeliczeniu na belę. W takim zestawieniu polar izolacyjny o grubości 5 cm wyglądałby podobnie do produktu o grubości 20 cm. Jednak ogólna stawka za izolację z wełny będzie bardzo różna. Wszystko ze względu na pojemność opakowania.

Na przykład wełna szklana o grubości 5 cm może pomieścić około 10 metra kwadratowego izolacji w rolce. Z drugiej strony opakowanie z wełny o grubości 10 cm zawiera już średnio 5 metra kwadratowego produktu. Wełna szklana o grubości 20 cm może pomieścić paczkę około 2,25 metra kwadratowego. Dlatego przy obliczaniu cennika wełny należy również wziąć pod uwagę pojemność opakowania. Planujesz ocieplić swój dom? Możesz skorzystać z bezpłatnego doradztwa, które oferujemy. Wystarczy, że przejdziesz tutaj i napiszesz do nas, lub zadzwonisz. 

Ceny wełny mineralnej 2023: porównanie 

Ceny wełny mineralnej stale rosły. Między 2021, a 2022 roku wzrosły nawet o 86%! To bardzo dużo, zważywszy, że bywały miesiące, w których wzrost odnotowano nawet o kilkanaście procent. Na przełomie 2022 roku, były lekkie przestoje, gdzie cena maksymalnie wzrastała o 2-3%. Jednak w związku z inflacją i sytuacją na froncie, która rozpoczęła się w 2022 roku, prognozy na 2023 nie są optymistyczne.

Wielu producentów informuje, że jeżeli sytuacja szybko się nie uspokoi, to ceny wełny mineralnej mogą dalej rosnąć. Ma to związek z większymi kosztami, które każdy ponosi. Mowa tutaj o cenach prądu, gazu, paliwa, a nawet składek społecznych, kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i podobnych czynników, które nie pomagają w obecnej sytuacji.

W związku z tym prawdopodobne jest, że ceny wełny mineralnej w 2023 mogą jeszcze pójść do góry. Gdyby pojawiły się pytania w tej kwestii, to nie wahaj się skorzystać z formularza kontaktowego lub po prostu chwyć telefon i zadzwoń. Odpowiemy na wszystkie pytania. 

Polecane artykuły

 • Pers - ekspert higieny

  14 czerwca 2024

  Wełna mineralna 13 cm | Rockwool

  Szukasz solidnego materiału izolacyjnego do swojego projektu? Mam coś, co Cię zainteresuje – wełna mineralna o grubości 13 cm. To naprawdę dobry wybór, zwłaszcza jeśli cenisz sobie jakość i niezawodność. Co sprawia, że warto wybrać tę wełnę? 1. Doskonała izolacja termiczna: Ta wełna mineralna skutecznie zatrzymuje ciepło w Twoim domu, co oznacza niższe rachunki za […]

  Czytaj więcej
 • Pers - ekspert higieny

  5 czerwca 2024

  Wełna mineralna twarda – czy warto?

  Wełna mineralna twarda to świetny materiał izolacyjny. Stosowana jest tam, gdzie potrzeba solidnej, wytrzymałej izolacji. Ale czy warto ją wybrać? W tym artykule omówimy, czym jest twarda wełna mineralna, gdzie najlepiej ją zastosować i jakie korzyści przynosi. Czym jest wełna mineralna twarda? Wełna mineralna twarda różni się od standardowej wełny przede wszystkim gęstością i wytrzymałością. […]

  Czytaj więcej
 • Pers - ekspert higieny

  30 maja 2024

  Wełna Mineralna do Ocieplenia Stropu

  Wełna mineralna jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów do izolacji stropów, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom izolacyjnym oraz łatwości instalacji. Wybór wełny mineralnej do ocieplenia stropu może znacząco wpłynąć na komfort cieplny domu lub mieszkania, a także na obniżenie kosztów ogrzewania. W tym artykule przybliżymy, dlaczale wełna mineralna jest idealnym wyborem do izolacji stropów, jakie korzyści […]

  Czytaj więcej

Masz pytania ?

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy najszybciej jak tylko się da!