Elementy 0

Diamond Expert

0
Twój koszyk: 0 zł
Zaznacz stronę
Produkty

Ceny wełny mineralnej 2023

Wełna mineralna jest popularnym materiałem izolacyjnym o szerokim zastosowaniu. Używamy go do ocieplania elewacji, stropów i  poddasza. Poniżej zaproponujemy koszt wełny mineralnej dla popularnych marek Isover i Rockwool. Przedstawimy poglądowe cenniki najpopularniejszych rozwiązań oraz omówimy parametry techniczne wybranych materiałów.

Jeśli planujesz remont lub remont wnętrz, skorzystaj z naszej wiedzy. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów izolacyjnych, jakie ceny są prognozowane i co wybrać. Możesz skorzystać z formularza kontaktowego w razie pytań, odpowiemy na wszystkie. Jak wiadomo, wełna izolacyjna ma zupełnie inny przedział cenowy. Cennik wełny w dużej mierze zależy od jej jakości.

Cennik wełny mineralne

Omawiając cennik wełny mineralnej, warto poznać popularne rodzaje wełny. Oferty sprzedaży obejmują wełnę mineralną (zwaną również wełną mineralną) oraz wełnę skalną.

Skalna wełna mineralna jest  wytwarzana ze skał wulkanicznych jak bazalt, gabro oraz dolomit . Materiały te rozwłókniają się i topią w temperaturze około 1400 stopni. Otrzymujemy więc twardą wełnę, miękką wełnę, podkładki i zwoje z wełny mineralnej.

Wełna mineralna izolacyjna służy do wykonywania izolacji ścian zewnętrznych. Z powodzeniem może być również wykorzystany do ocieplenia połaci dachowej poddasza. Materiał spełnia wymagania produktu niepalnego i dlatego idealnie nadaje się również do izolacji wszelkiego rodzaju przestrzeni zagrożonych pożarem. Jest jeszcze jeden typ, który warto omówić, a konkretnie wełna szklana. 

Co to jest wełna szklana?

Wełna szklana produkowana jest z kwarcu i stłuczki szklanej. Jest rozwłókniany i wypalany w temperaturach około 1000 stopni (mniej niż azbest). Produkt ma również niższą gęstość, co często wiąże się z jego zwiększoną elastycznością.

Ze względu na swoje właściwości wełna szklana może być z powodzeniem stosowana do ocieplania pomieszczeń o bardziej skomplikowanych kształtach. Płyty i maty szklane są również odporne na działanie czynników chemicznych i biologicznych.

Warto również dodać, że wełna skalna i wełna szklana mają zbliżone współczynniki izolacyjności termicznej. Są również dobrymi materiałami dźwiękochłonnymi i wykazują dużą odporność na wysokie temperatury. Wybór między dwoma zestawami wełny jest często dość trudny. Dlatego przy zakupach warto zastanowić się nad parametrami technicznymi konkretnych produktów.

Jakie są ceny wełny mineralnej?

Można przyjąć, że im niższy współczynnik lambda izolacji, tym wyższa cena zakupu. Warto również zwrócić uwagę na grubość izolacji.

Cena wełny mineralnej jest zwykle podawana w przeliczeniu na belę. W takim zestawieniu polar izolacyjny o grubości 5 cm wyglądałby podobnie do produktu o grubości 20 cm. Jednak ogólna stawka za izolację z wełny będzie bardzo różna. Wszystko ze względu na pojemność opakowania.

Na przykład wełna szklana o grubości 5 cm może pomieścić około 10 metra kwadratowego izolacji w rolce. Z drugiej strony opakowanie z wełny o grubości 10 cm zawiera już średnio 5 metra kwadratowego produktu. Wełna szklana o grubości 20 cm może pomieścić paczkę około 2,25 metra kwadratowego. Dlatego przy obliczaniu cennika wełny należy również wziąć pod uwagę pojemność opakowania. Planujesz ocieplić swój dom? Możesz skorzystać z bezpłatnego doradztwa, które oferujemy. Wystarczy, że przejdziesz tutaj i napiszesz do nas, lub zadzwonisz. 

Ceny wełny mineralnej 2023: porównanie 

Ceny wełny mineralnej stale rosły. Między 2021, a 2022 roku wzrosły nawet o 86%! To bardzo dużo, zważywszy, że bywały miesiące, w których wzrost odnotowano nawet o kilkanaście procent. Na przełomie 2022 roku, były lekkie przestoje, gdzie cena maksymalnie wzrastała o 2-3%. Jednak w związku z inflacją i sytuacją na froncie, która rozpoczęła się w 2022 roku, prognozy na 2023 nie są optymistyczne.

Wielu producentów informuje, że jeżeli sytuacja szybko się nie uspokoi, to ceny wełny mineralnej mogą dalej rosnąć. Ma to związek z większymi kosztami, które każdy ponosi. Mowa tutaj o cenach prądu, gazu, paliwa, a nawet składek społecznych, kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i podobnych czynników, które nie pomagają w obecnej sytuacji.

W związku z tym prawdopodobne jest, że ceny wełny mineralnej w 2023 mogą jeszcze pójść do góry. Gdyby pojawiły się pytania w tej kwestii, to nie wahaj się skorzystać z formularza kontaktowego lub po prostu chwyć telefon i zadzwoń. Odpowiemy na wszystkie pytania. 

Polecane artykuły

  • Pers - ekspert higieny

    4 października 2024

    Wełna czy styropian – co wybierają polacy?

    Wełna czy styropian? Co Polacy wybierają? Kiedy planujesz ocieplenie domu, często pojawia się pytanie: wełna mineralna czy styropian? Oba materiały mają swoje plusy i minusy, a wybór zależy od różnych rzeczy – na przykład od rodzaju budynku i tego, jakie są twoje potrzeby związane z izolacją. W tym artykule porównamy te dwa popularne materiały i […]

    Czytaj więcej
  • Pers - ekspert higieny

    25 września 2024

    Ocieplenie mieszkania – o czym musisz pamiętać?

    Ocieplenie mieszkania to inwestycja, która przynosi wymierne korzyści – niższe rachunki za ogrzewanie, lepszy komfort termiczny oraz zdrowszy mikroklimat. Jednak aby osiągnąć te efekty, należy podejść do tematu kompleksowo i wybrać odpowiednie materiały oraz metody izolacji. W tym artykule podpowiemy, jak skutecznie ocieplić mieszkanie, na co zwrócić uwagę oraz jakie rozwiązania sprawdzą się w różnych […]

    Czytaj więcej
  • Pers - ekspert higieny

    20 września 2024

    Kiedy najlepiej ocieplić dom?

    Kiedy ocieplić dom? Najlepszym okresem na ocieplanie domu jest wiosna i lato, kiedy temperatury są umiarkowane i stabilne. W tym czasie kleje i tynki używane do ocieplenia mają optymalne warunki do schnięcia i wiązania, co minimalizuje ryzyko pęknięć i innych problemów. Jednak, jeżeli nie jesteś w stanie ocieplić swojego domu w tym terminie, to przygotowaliśmy […]

    Czytaj więcej

Masz pytania ?

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy najszybciej jak tylko się da!