Elementy 0

Diamond Expert

0
Twój koszyk: 0 zł
Zaznacz stronę
Produkty

Wełna mineralna w rolkach czy płytach? O tym musisz wiedzieć przed zakupem

Doskonale ociepla, tłumi drgania i dźwięki, nie pali się, jest trwała i odporna na wilgoć. Wszystkie te właściwości sprawiają, że wełna mineralna stała się powszechnie stosowanym materiałem izolacyjnym. Zastanawiasz się, jaką wybrać? Pamiętaj, aby jak najlepiej spełniała swoją rolę, musisz ją odpowiednio dobrać. Zobacz, gdzie lepiej sprawdza się wełna mineralna w rolkach, a gdzie w płytach, i rozwiej wszystkie swoje wątpliwości.

Wełna mineralna w rolkach do wnętrz

Kiedy stoisz przed wyborem materiałów izolacyjnych do wnętrza budynku, zależy Ci, aby nie tylko zapewniły doskonałą izolację termiczną, ale również akustyczną. Każdy przecież chce czuć się komfortowo we własnych czterech ścianach. W takim przypadku postaw na wełnę mineralną w rolkach. Jest bardziej sprężysta, dzięki czemu lepiej tłumi dźwięki. Znakomicie zatem sprawdzi się w ściankach działowych.

Taka wełna okaże się też strzałem w dziesiątkę przy izolacji dachu skośnego pomiędzy krokwiami. Dlaczego? Jest miękka, więc idealnie dopasujesz ją do powierzchni, a co za tym idzie – lepiej ją uszczelnisz. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko powstania mostków termicznych i utraty ciepła. Na dodatek wełnę mineralną w rolkach przytniesz według potrzeb, więc unikniesz niepotrzebnych odpadów i kosztów.

Tego materiału możesz co prawda użyć również do izolacji ścian zewnętrznych, ale tylko metodą lekko-suchą, czyli w konstrukcjach z drewna lub metalu.

Wełna mineralna w płytach przy większych obciążeniach

Ściany zewnętrzne budynku są narażone na działanie wiatru, dlatego materiał, który wybierzesz do izolacji, musi być trwały. Postaw zatem na wełnę mineralną w płytach, która wykazuje odporność na rozciąganie, jest sztywniejsza i gęstsza.

Diamond Expert 2 Wełna Mineralna W Rolkach Czy Płytach O Tym Musisz Wiedzieć Przed Zakupem

Te cechy sprawiają, że ten rodzaj wełny wykorzystasz również do ocieplenia podłóg na poddaszach. Do tych nieużytkowych wybierz płyty miękkie. Podłogi na poddaszach użytkowych są narażone na obciążenia, dlatego w tym przypadku zdecyduj się na płyty twardsze, które są odporne na miejscowe naciski.

Masz stropodach niewentylowany? W łatwy sposób ocieplisz go za pomocą wełny mineralnej w twardych płytach. Przykleisz je bezpośrednio do powierzchni za pomocą specjalistycznego kleju lub zakotwisz łącznikami mechanicznymi. I gotowe!

Jak widzisz, odpowiednio dobrana wełna mineralna pomoże Ci zniwelować straty ciepła niemal w całym budynku. Dzięki temu zaoszczędzisz na ogrzewaniu, a poniesione koszty szybko Ci się zwrócą. Wybierz wełnę mineralną skalną lub szklaną w rolkach lub płytach zgodnie z Twoimi potrzebami i ciesz się ciepłym domem.

 

Polecane artykuły

  • Pers - ekspert higieny

    21 marca 2023

    Wełna mineralna 5 cm

    Wełna mineralna 5 cm to jeden z najczęściej stosowanych grubości materiałów izolacyjnych w budownictwie. Charakteryzuje się ona doskonałą izolacyjnością termiczną oraz akustyczną. Właściwości te sprawiają, że wełna mineralna jest wykorzystywana do izolacji dachów, ścian, podłóg oraz instalacji grzewczych i wentylacyjnych. Wśród dostępnych grubości wełny mineralnej, 5 cm to rozmiar, który jest najczęściej wybierany. W poniższym […]

    Czytaj więcej
  • Pers - ekspert higieny

    20 marca 2023

    Wełna Mineralna – dlaczego warto wybrać?

    Wełna mineralna jest jednym z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych, które są wykorzystywane w budownictwie. Jest to materiał, który powstaje w wyniku przetwarzania minerałów, takich jak bazalt, diabaz, dolomit, piaskowiec czy wapień, wraz z dodatkiem innych składników, takich jak żywice, czy dodatki w postaci szkła lub metalu. Posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest ona coraz częściej […]

    Czytaj więcej
  • Pers - ekspert higieny

    15 marca 2023

    Wełna mineralna do domu szkieletowego

    Wełna mineralna do domu szkieletowego. Dom szkieletowy to innowacyjne podejście do budowania domów, które cieszy się coraz większą popularnością w Polsce i na całym świecie. Budowa domu szkieletowego polega na stworzeniu szkieletu konstrukcyjnego z drewna, który później wypełniany jest materiałem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna. W ten sposób powstaje solidna i energooszczędna konstrukcja, która jest […]

    Czytaj więcej

Masz pytania ?

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy najszybciej jak tylko się da!