Elementy 0

Diamond Expert

0
Twój koszyk: 0 zł
Zaznacz stronę
Produkty

Sufity podwieszane – wszystko co musisz wiedzieć

Sufity podwieszane od pewnego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Są to konstrukcje odznaczające się niską wagą, nadające wnętrzom przytulności oraz eleganckiego charakteru. Dla powodzenia całej inwestycji liczy się to, jakie materiały zastosujesz i w jaki sposób przebiegną prace. Dowiedz się więcej o sufitach podwieszanych zanim zdecydujesz się wykonać je w swoim domu!

Sufity podwieszane to niesamowite konstrukcje, które w dużym stopniu kształtują układ pomieszczeń oraz panujących w nich klimat. Nic dziwnego, że tyle osób decyduje się na zabudowę. Zanim będziesz cieszył się nowym designem domu, dowiedz się, jak poprawnie wykonać sufit podwieszany i dlaczego właściwie warto go mieć!

Konstrukcja sufitu podwieszanego

Sama budowa sufitu podwieszanego wymaga zastosowania jedynie podstawowych materiałów konstrukcyjnych i nie jest mocno skomplikowana. Zazwyczaj w tym celu stosuje się płyty akustyczne, których zadaniem jest też tłumienie hałasów. Płyty sufitowe z wełny mineralnej i drzewnej  można stosować z sukcesem w zabudowie wszystkich pomieszczeń, choć zdarzają się także konstrukcje z desek, sklejki czy falistego metalu. Nadają one nieoczywistego i ciekawego charakteru pomieszczeniom, wykańczając je w interesujący sposób. 

Materiały powinny zostać odpowiednio przycięte i dopasowane do wielkości pomieszczenia po wcześniejszym jego zmierzeniu. Liczą się takie parametry jak spadek sufitu, dzięki którym łatwiej będzie zaplanować przebieg prac montażowych. Konstrukcję podtrzymują metalowe pręty układające się na kształt rusztu. Czasem stosuje się belki układane w sposób równoległy lub inne systemy pozwalające na wyeksponowanie albo ukrycie elementów wspierających.

Dlaczego warto wykonać sufit podwieszany?

Oprócz walorów dekoracyjnych sufit podwieszany pełni też funkcje praktyczne. Przede wszystkim jest to dodatkowa warstwa, która chroni przed bezpośrednim nagrzewaniem się pomieszczeń przez dach. Dla zwiększenia poziomu izolacyjności cieplnej, ale też akustycznej warto rozważyć zastosowanie ocieplenia, np. wełny mineralnej. Doskonale oddzieli ona sufit podwieszany od kolejnej kondygnacji czy strychu i zapewni lepszy komfort życia.

Sufit podwieszany to także świetny sposób na ukrycie rur, przewodów, instalacji elektrycznych. W razie naprawy można się do nich bez trudu dostać. Niektórzy zwracają uwagę na nietrwałość zabudowy, np. na wypadek przecieków. Jednak dobra izolacja rozwiązuje ten problem.

Darmowy poradnik

Darmowy poradnik o wełnie mineralnej!
Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby dobrać produkt spełniający Twoje oczekiwania!

To nie jest SPAM! My nie spamujemy.

Polecane artykuły

  • Pers - ekspert higieny

    26 kwietnia 2024

    Wełna mineralna do ocieplenia ścian zewnętrznych domu?

    Jeśli planujesz ocieplenie ścian zewnętrznych swojego domu, prawdopodobnie natknąłeś się na pojęcia takie jak “wełna skalna” i “wełna szklana”. Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego może wydawać się skomplikowany, zwłaszcza jeśli nie jesteś ekspertem w dziedzinie budownictwa. W tym artykule wyjaśnimy, czym są te dwa rodzaje wełny mineralnej i na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego rozwiązania […]

    Czytaj więcej
  • Pers - ekspert higieny

    22 kwietnia 2024

    Termomodernizacja dachu – jak ją przeprowadzić z wykorzystaniem wełny mineralnej?

    Termomodernizacja dachu to jeden z kluczowych elementów poprawy efektywności energetycznej budynków. Nie tylko przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania, ale także zwiększa komfort mieszkania i podnosi wartość nieruchomości. W niniejszym artykule omówimy, czym dokładnie jest termomodernizacja dachu i jak można ją efektywnie przeprowadzić, wykorzystując wełnę mineralną jako izolację. Co to jest termomodernizacja? Termomodernizacja to […]

    Czytaj więcej
  • Pers - ekspert higieny

    19 kwietnia 2024

    Wełna mineralna czy pianka?

    Ostatnie piętro domu, poddasze, rzadko wykorzystywane jest jako pomieszczenie gospodarcze. Najczęściej służy jako magazyn na niepotrzebne rzeczy, a szkoda, bo z powodzeniem można go wykorzystać w klimatycznym pomieszczeniu o atrakcyjnym nachyleniu. Jedyne, co musisz zrobić, to zaizolować poddasze. To rozwiązanie ma o wiele więcej zalet. Pomaga znacznie zaoszczędzić energię, co jest dużą zaletą szczególnie zimą. […]

    Czytaj więcej

Masz pytania ?

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy najszybciej jak tylko się da!