Elementy 0

Diamond Expert

0
Twój koszyk: 0 zł
Zaznacz stronę
Produkty

Sufity podwieszane – wszystko co musisz wiedzieć

Sufity podwieszane od pewnego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Są to konstrukcje odznaczające się niską wagą, nadające wnętrzom przytulności oraz eleganckiego charakteru. Dla powodzenia całej inwestycji liczy się to, jakie materiały zastosujesz i w jaki sposób przebiegną prace. Dowiedz się więcej o sufitach podwieszanych zanim zdecydujesz się wykonać je w swoim domu!

Sufity podwieszane to niesamowite konstrukcje, które w dużym stopniu kształtują układ pomieszczeń oraz panujących w nich klimat. Nic dziwnego, że tyle osób decyduje się na zabudowę. Zanim będziesz cieszył się nowym designem domu, dowiedz się, jak poprawnie wykonać sufit podwieszany i dlaczego właściwie warto go mieć!

Konstrukcja sufitu podwieszanego

Sama budowa sufitu podwieszanego wymaga zastosowania jedynie podstawowych materiałów konstrukcyjnych i nie jest mocno skomplikowana. Zazwyczaj w tym celu stosuje się płyty akustyczne, których zadaniem jest też tłumienie hałasów. Płyty sufitowe z wełny mineralnej i drzewnej  można stosować z sukcesem w zabudowie wszystkich pomieszczeń, choć zdarzają się także konstrukcje z desek, sklejki czy falistego metalu. Nadają one nieoczywistego i ciekawego charakteru pomieszczeniom, wykańczając je w interesujący sposób. 

Materiały powinny zostać odpowiednio przycięte i dopasowane do wielkości pomieszczenia po wcześniejszym jego zmierzeniu. Liczą się takie parametry jak spadek sufitu, dzięki którym łatwiej będzie zaplanować przebieg prac montażowych. Konstrukcję podtrzymują metalowe pręty układające się na kształt rusztu. Czasem stosuje się belki układane w sposób równoległy lub inne systemy pozwalające na wyeksponowanie albo ukrycie elementów wspierających.

Dlaczego warto wykonać sufit podwieszany?

Oprócz walorów dekoracyjnych sufit podwieszany pełni też funkcje praktyczne. Przede wszystkim jest to dodatkowa warstwa, która chroni przed bezpośrednim nagrzewaniem się pomieszczeń przez dach. Dla zwiększenia poziomu izolacyjności cieplnej, ale też akustycznej warto rozważyć zastosowanie ocieplenia, np. wełny mineralnej. Doskonale oddzieli ona sufit podwieszany od kolejnej kondygnacji czy strychu i zapewni lepszy komfort życia.

Sufit podwieszany to także świetny sposób na ukrycie rur, przewodów, instalacji elektrycznych. W razie naprawy można się do nich bez trudu dostać. Niektórzy zwracają uwagę na nietrwałość zabudowy, np. na wypadek przecieków. Jednak dobra izolacja rozwiązuje ten problem.

Polecane artykuły

  • Pers - ekspert higieny

    21 marca 2023

    Wełna mineralna 5 cm

    Wełna mineralna 5 cm to jeden z najczęściej stosowanych grubości materiałów izolacyjnych w budownictwie. Charakteryzuje się ona doskonałą izolacyjnością termiczną oraz akustyczną. Właściwości te sprawiają, że wełna mineralna jest wykorzystywana do izolacji dachów, ścian, podłóg oraz instalacji grzewczych i wentylacyjnych. Wśród dostępnych grubości wełny mineralnej, 5 cm to rozmiar, który jest najczęściej wybierany. W poniższym […]

    Czytaj więcej
  • Pers - ekspert higieny

    20 marca 2023

    Wełna Mineralna – dlaczego warto wybrać?

    Wełna mineralna jest jednym z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych, które są wykorzystywane w budownictwie. Jest to materiał, który powstaje w wyniku przetwarzania minerałów, takich jak bazalt, diabaz, dolomit, piaskowiec czy wapień, wraz z dodatkiem innych składników, takich jak żywice, czy dodatki w postaci szkła lub metalu. Posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest ona coraz częściej […]

    Czytaj więcej
  • Pers - ekspert higieny

    15 marca 2023

    Wełna mineralna do domu szkieletowego

    Wełna mineralna do domu szkieletowego. Dom szkieletowy to innowacyjne podejście do budowania domów, które cieszy się coraz większą popularnością w Polsce i na całym świecie. Budowa domu szkieletowego polega na stworzeniu szkieletu konstrukcyjnego z drewna, który później wypełniany jest materiałem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna. W ten sposób powstaje solidna i energooszczędna konstrukcja, która jest […]

    Czytaj więcej

Masz pytania ?

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy najszybciej jak tylko się da!