Elementy 0

Diamond Expert

0
Twój koszyk: 0 zł
Zaznacz stronę
Produkty

Sufity podwieszane – wszystko co musisz wiedzieć

Sufity podwieszane od pewnego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Są to konstrukcje odznaczające się niską wagą, nadające wnętrzom przytulności oraz eleganckiego charakteru. Dla powodzenia całej inwestycji liczy się to, jakie materiały zastosujesz i w jaki sposób przebiegną prace. Dowiedz się więcej o sufitach podwieszanych zanim zdecydujesz się wykonać je w swoim domu!

Sufity podwieszane to niesamowite konstrukcje, które w dużym stopniu kształtują układ pomieszczeń oraz panujących w nich klimat. Nic dziwnego, że tyle osób decyduje się na zabudowę. Zanim będziesz cieszył się nowym designem domu, dowiedz się, jak poprawnie wykonać sufit podwieszany i dlaczego właściwie warto go mieć!

Konstrukcja sufitu podwieszanego

Sama budowa sufitu podwieszanego wymaga zastosowania jedynie podstawowych materiałów konstrukcyjnych i nie jest mocno skomplikowana. Zazwyczaj w tym celu stosuje się płyty akustyczne, których zadaniem jest też tłumienie hałasów. Płyty sufitowe z wełny mineralnej i drzewnej  można stosować z sukcesem w zabudowie wszystkich pomieszczeń, choć zdarzają się także konstrukcje z desek, sklejki czy falistego metalu. Nadają one nieoczywistego i ciekawego charakteru pomieszczeniom, wykańczając je w interesujący sposób. 

Materiały powinny zostać odpowiednio przycięte i dopasowane do wielkości pomieszczenia po wcześniejszym jego zmierzeniu. Liczą się takie parametry jak spadek sufitu, dzięki którym łatwiej będzie zaplanować przebieg prac montażowych. Konstrukcję podtrzymują metalowe pręty układające się na kształt rusztu. Czasem stosuje się belki układane w sposób równoległy lub inne systemy pozwalające na wyeksponowanie albo ukrycie elementów wspierających.

Dlaczego warto wykonać sufit podwieszany?

Oprócz walorów dekoracyjnych sufit podwieszany pełni też funkcje praktyczne. Przede wszystkim jest to dodatkowa warstwa, która chroni przed bezpośrednim nagrzewaniem się pomieszczeń przez dach. Dla zwiększenia poziomu izolacyjności cieplnej, ale też akustycznej warto rozważyć zastosowanie ocieplenia, np. wełny mineralnej. Doskonale oddzieli ona sufit podwieszany od kolejnej kondygnacji czy strychu i zapewni lepszy komfort życia.

Sufit podwieszany to także świetny sposób na ukrycie rur, przewodów, instalacji elektrycznych. W razie naprawy można się do nich bez trudu dostać. Niektórzy zwracają uwagę na nietrwałość zabudowy, np. na wypadek przecieków. Jednak dobra izolacja rozwiązuje ten problem.

 • Granulat Rockwool Ocieplenie Domu Welna Skalna
  λ0,037-0,042

  Granulat Rockwool: Granrock Super

  od 4.78 /m²
  Wybierz Grubość
 • Welna Mineralna Welna Skalna Rockwool
  λ0,035

  Wełna Skalna Rockwool: Stalrock Max

  od 24.60 /m²
  Wybierz Grubość
 • Plyta Welna Mineralna Frontrock
  λ0,037

  Wełna Skalna Rockwool: Frontrock S

  od 16.50 /m²
  Wybierz Grubość
 • Welna Skalna W Plytach Do Ocieplania Rockwool
  λ0,035

  Wełna Skalna Rockwool: Steprock Super

  od 34.55 /m²
  Wybierz Grubość

Polecane artykuły

 • Pers - ekspert higieny

  29 listopada 2022

  Wełna mineralna do ścian działowych

  Wełna mineralna do ścian działowych pełni szereg istotnych funkcji. Nie dość, że lepiej ocieplasz dom lub mieszkanie, to dodatkowo zapewnisz sobie izolację akustyczną. Wyciszenie ścian działowych podstawą odpowiedniej akustyki. W tym poradniku dowiesz się, jak wykorzystać wełnę mineralną, jakie pełni funkcje, jak wykonać ocieplenie i akustykę ścian działowych, a także jakie materiały wybrać. Obok fundamentów, […]

  Czytaj więcej
 • Pers - ekspert higieny

  16 listopada 2022

  Wełna skalna do ocieplenia stropu

  W dzisiejszych czasach zostawienie poddasza jako nieużytkowego miejsca w domu nie wchodzi w grę. W latach 90 często zostawiano strych, jako miejsce do składowania rzeczy. Teraz te strychy remontuje się i robi z nich nawet pełnowymiarowe mieszkania! To z kolei zwiększa powierzchnię użytkową całego domu, a nawet daje szansę młodszym pokoleniom na własną przestrzeń, którą […]

  Czytaj więcej
 • Pers - ekspert higieny

  7 listopada 2022

  Wełna mineralna do ocieplenia dachu

  Wełna mineralna do ocieplenia dachu. Na co warto zwrócić uwagę? Po pierwsze na warunki techniczne, po drugie na rodzaj, po trzecie na producenta. Na wszystkie pytania, ile kosztuje, jaką wełnę dobrać na ocieplenie dachu i jaki rodzaj jest potrzebny, odpowiadamy w tym artykule.  Aby ocieplić dach płaski, zamiast dachu skośnego należy wybrać inne produkty z […]

  Czytaj więcej

Masz pytania ?

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy najszybciej jak tylko się da!