Elementy 0

Diamond Expert

0
Twój koszyk: 0 zł
Zaznacz stronę
Produkty

Wełna skalna do ocieplenia stropu

W dzisiejszych czasach zostawienie poddasza jako nieużytkowego miejsca w domu nie wchodzi w grę. W latach 90 często zostawiano strych, jako miejsce do składowania rzeczy. Teraz te strychy remontuje się i robi z nich nawet pełnowymiarowe mieszkania! To z kolei zwiększa powierzchnię użytkową całego domu, a nawet daje szansę młodszym pokoleniom na własną przestrzeń, którą można użytkować jak pełnoprawne mieszkanie. Nim przystąpisz jednak do pełnego remontu, musisz zapewne zastanowić się nad wymianą dachu i ociepleniem poddasza. W tym poradniku skupimy się właśnie na ocieplenie stropu przy użyciu wełny skalnej i nie tylko. Zobacz wszystkie możliwości. 

Spis treści:

 1. Ocieplenie strychu wełną mineralną
 2. Technologia wdmuchiwania izolacji poddasza
 3. Jaki materiał dobrać do ocieplenia strychu?

Ciągle istnieje wiele budynków, które z różnych powodów nie wykorzystują przestrzeni pod dachem. W ich przypadku nie trzeba inwestować w kompletne ocieplenie połaci poddasza. Często wystarczy jedynie izolacja sufitu. 

Nim przystąpimy do pracy, trzeba odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie. Co zrobić, żeby poddasze nie było zbyt zimne? Trzeba wybrać odpowiedni materiał izolacyjny, z odpowiednią grubością, a grubość minimalna materiału termoizolacyjnego to 20 cm. To nie jest jednak wymagana grubość, na swoim poddaszu, czy inaczej mówiąc strychu, stropie –  można też 

Efekt? Minimalizujesz stopień przenikania ciepła poprzez sufit. 

Materiały izolacyjne mogą być wykonane z kilku popularnych materiałów o zadowalających parametrach izolacyjności termicznej. Każdy z nich ma inne właściwości, prócz samej wełny, możesz wykorzystać również styropian, o którym wspomnimy. Zobacz wszystkie rozwiązania. 

Ocieplenie strychu wełną mineralną

Jako pierwsze rozwiązanie możesz wykorzystać wełnę mineralną. Ten rodzaj, który proponujemy do ocieplenia stropu ma postać poduszki. To rozciągliwy materiał, który dobrze pokrywa nawet te trudno dostępne miejsca na Twoim strychu. Zdecydowaną zaletą jest świetna izolacyjność termiczna i akustyczna. Ten rodzaj wełny mineralnej tłumi dźwięk. Jeżeli chcesz przygotować swoje poddasze jako miejsce użytkowe, może nawet mieszkanie, to będzie to świetny wybór. Kolejnym aspektem jest niepalność wełny mineralnej

Granulat wełny mineralnej

Każdy, kto zastanawia się, jak ocieplić strop, powinien rozważyć granulat wełny mineralnej. Wióry wełniane mają takie same właściwości jak mata. Mogą jednak lepiej uzupełniać trudno dostępne przestrzenie. Zużyta wełna mineralna na sufity doskonale sprawdza się w nieużytkowanych pomieszczeniach. Możemy rozprowadzić go po powierzchni sufitu jak wspomniane wyżej włókno ekologiczne.

Ocieplenie stropu styropianem

To kolejne bardzo popularne rozwiązanie. Styropian występuje w różnych grubościach i właściwościach izolacyjnych. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać materiały do ​​indywidualnych potrzeb inwestorów. Niestety ocieplenie poddasza styropianem nie tworzy skutecznej bariery akustycznej. Co więcej, materiał ten nie bardzo nadaje się do loftów o skomplikowanych kształtach. Styropian słabo dopasowuje się do nierówności podłóg i ścian. Jednak dobrze sprawdza się jako izolacja stropów betonowych.

Technologia wdmuchiwania izolacji poddasza

Poznaj także technologię wdmuchiwania izolacji. W naszym sklepie jest dostępna z produktem wełny mineralnej marki Rockwool, Granrock SUPER. Marki Rockwool raczej nie musimy przedstawiać, ale dla przypomnienia to lider materiałów izolacyjnych na rynku. W ramach swoich produktów oferuję technologię, którą możesz wykorzystać w każdej porze roku. Wełna mineralna reaguje na temperaturę, przez co zimą trudniej jest na niej pracować. Tymczasem specjalny granulat, który wdmuchiwany jest do poddasza, możesz wykorzystać, kiedy chcesz. W technologii wdmuchiwanej to bezpieczne ocieplenie poddasza. Jest tak samo szybka i łatwa w użyciu jak piana natryskowa, ale ma nad nimi przewagę – jest całkowicie niepalna (najwyższa klasa reakcji na ogień A1), oddychająca i ekologiczna (skład wełny mineralnej to ok. 97% minerałów, m.in. skała wulkaniczna i materiały nadające się do recyklingu – wełna mineralna może być w całości poddana recyklingowi bez utraty jakości).

 • Ten typ wełny mineralnej jest niepalny. 
 • Topnieje przy 1000°C. To cechuje ten produkt jako jeden z najbezpieczniejszych na rynku, o klasie  A1.
 • Przyśpiesza pracę izolacji poddasza. Szybki i prosty w aplikacji. W jednym dniu ocieplisz nawet 100m2 poddasza.
 • Nie wybrzusza się i nie odkształca. 
 • Przez 55 lat potrafi zachować niezmiennie swoje właściwości. 
 • Zabezpiecza strop przed wilgocią, dzięki właściwościom wełny skalnej jest otwarty dyfuzyjne. 
 • Możesz stosować go do ocieplenia nowego i starego poddasza, nie patrząc na strop.
 • Materiał cechuje się sypkością, przez co nie jest podatny na pęknięcia. Gdy mieszkasz w domu obok ruchliwej drogi, gdzie przejeżdżają duże pojazdy, a dom mocno pracuje, materiał ten pracuje wraz ze stropem, nie pękając i przy okazji chroniąc drzewo przed gniciem. 
 • Ten rodzaj materiału możesz stosować nawet w trudno dostępnych miejscach, zakamarkach, rogach czy narożnikach. 
 • Nie wydala żadnych specyficznych zapachów podczas aplikacji. Nie wymaga też żadnych przerw podczas montażu. Ile jest czasu w ciągu dnia, tyle można robić. 
 • Nie wymaga żadnych specjalistycznych zabezpieczeń. 
 • Po skończeniu nie trzeba czekać. Możesz przystąpić do sprzątania poddasza i dalszych prac. 

Jaki materiał dobrać do ocieplenia strychu? 

Nadal nie wiesz jaki materiał wybrać? Nie przejmuj się! Skorzystaj z naszego bezpłatnego doradztwa, chwyć teraz za telefon i zadzwoń. Lub napisz maila. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni materiał do Twoich potrzeb. Wszystko zależy od tego, czy budynek jest nowy, czy stary. Czy strop jest remontowany, czy nie. Jaką masz powierzchnię? Jaki materiał Cię interesuje? Będziesz robić to osobiście, czy współpracujesz z ekipą? A może jesteś wykonawcą i szukasz produktu dla klienta? Najlepiej będzie jak zadzwonisz i szybko omówimy Twoje potrzeby, a następnie pomożemy dobrać odpowiedni produkt. 

Polecane artykuły

 • Pers - ekspert higieny

  29 listopada 2022

  Wełna mineralna do ścian działowych

  Wełna mineralna do ścian działowych pełni szereg istotnych funkcji. Nie dość, że lepiej ocieplasz dom lub mieszkanie, to dodatkowo zapewnisz sobie izolację akustyczną. Wyciszenie ścian działowych podstawą odpowiedniej akustyki. W tym poradniku dowiesz się, jak wykorzystać wełnę mineralną, jakie pełni funkcje, jak wykonać ocieplenie i akustykę ścian działowych, a także jakie materiały wybrać. Obok fundamentów, […]

  Czytaj więcej
 • Pers - ekspert higieny

  7 listopada 2022

  Wełna mineralna do ocieplenia dachu

  Wełna mineralna do ocieplenia dachu. Na co warto zwrócić uwagę? Po pierwsze na warunki techniczne, po drugie na rodzaj, po trzecie na producenta. Na wszystkie pytania, ile kosztuje, jaką wełnę dobrać na ocieplenie dachu i jaki rodzaj jest potrzebny, odpowiadamy w tym artykule.  Aby ocieplić dach płaski, zamiast dachu skośnego należy wybrać inne produkty z […]

  Czytaj więcej
 • Pers - ekspert higieny

  25 października 2022

  Jaka wełna mineralna – jaki rodzaj wybrać?

  Wełna mineralna – jaki rodzaj wybrać? Podstawowy podział tego produktu, uzależniony jest od rodzaju surowców użytych do jego produkcji. W związku z tym rozróżniamy wełnę mineralną, często określaną jako azbest, i wełnę szklaną. Mają podobne właściwości – różnią się tylko kilkoma właściwościami. Zobaczmy więc ich różnice oraz zastosowanie.  Wełna kamienna i szklana – jak powstaje? […]

  Czytaj więcej

Masz pytania ?

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy najszybciej jak tylko się da!